Menu Close

NB: info täieneb veel!

Astronoomiafestival kannab edasi juba 1996. aastast igal aastal toimunud astronoomiahuviliste üle-Eestiliste kokkutulekute traditsiooni. Iga aasta augustis perseiidide meteoorisaju tippajal kogunevad nii elukutselised astronoomid kui ka asjaarmastajad ja huvilised mõnda Eesti pimeda taevaga paika, et veeta üheskoos meeleolukalt aega, kuulda-näha uudiseid üksteise tegemistest ning tutvuda maailma astronoomiamaastikul toimuvaga.

Selle aasta festivali programmi leiad siit.

Oodata on astronoomiateemalisi ettekandeid, töötube nii suurematele kui väiksematele, muusikalisi etteasteid, vaatlusõhtuid ja -öid, osalejate teleskoopide ja fototehnika esitlusi, seltskondlikke tegevusi ning auhindadega viktoriini. Toimub seltsi koosolek ning antakse ülevaade Eestis astronoomiat populariseerivate organisatsioonide tegevusest.

Festivalile võib tulla üksi või kogu perega, kogu festivali ajaks või ainult ennast kõige rohkem huvitavatele asjadele, ilma isiklikku teleskoopi omamata või koos sellega. Registreeruda saab siin.

Asukoht ja transport

Festival toimub Ristna sadamas Keibu külas Lääne-Harju vallas umbes 60 km Tallinnast läänes

Astronoomilised olud

Ristna asub Bortle’i valgusreostuse skaalal 2. tsooni piirkonnas. Koos soodsa kuuvalguse seisuga võib oodata häid olusid süvataevaobjektide vaatlemiseks ja jäädvustamiseks.